همه چیز درباره TESOL

TESOL چیست؟

TESOL یا Teaching English to Speakers of Other Languages، مدرک حرفه ای تدریس زبان انگلیسی به بزرگسالان می باشد. افرادی که می خواهند انگلیسی را به غیر انگلیسی زبانان تدریس نمایند باید یک مدرک معتبر در این رشته داشته باشند.

آیا این یک شغل خوب است؟


در حال حاضر حدود 1 میلیارد دانش آموز در سراسر جهان در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند. این دانش‌آموزان شامل بزرگسالانی هستند که امیدوارند در شغل خود پیشرفت کنند و به راحتی به سراسر جهان سفر کنند، نوجوانانی که امیدوارند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند، و دانش‌آموزان جوانی که امیدوارند در امتحانات مدرسه موفق شوند.
در نتیجه، معلمان زبان انگلیسی سراسر جهان برای طیف وسیعی از کلاس های مختلف، تقاضای زیادی دارند.

مزایای دریافت گواهی TESOL

دریافت گواهی TESOL مزایای زیادی دارد برخی از این موارد عبارتند از:

  • گواهی بر تخصص و تعهد و نشان دادن به کارفرمایان که آموزش رسمی دیده اید که این مهارت های ارزشمندی را به رزومه شما اضافه میکند.
  • از آنجایی که اکثر کارفرمایان ترجیح می دهند یا از آنها می خواهند که معلمان زبان آنها مدرک تدریس داشته باشند، داشتن مدرک TESOL میتواند یک مزیت رقابتی برای شما باشد.اگر به دنبال کار در مدارس بین المللی یا موسسات زبان خصوصی هستید شانس استخدام شما نسبت به کسانی که فاقد مدرک TESOL هستند بسیار افزایش می یابد.
  •  در برخی از کشورها، معلمان بر اساس صلاحیت‌هایشان حقوق بیشتری دریافت می‌کنند. داشتن یک گواهی معتبر میتواند شغلی با درآمد بالاتر یا ترفیعات با حقوق بهتر را برای شما به ارمغان بیاورد.
  • شما خودتان را برای یک حرفه بین المللی آماده میکنید.آموزش زبان انگلیسی در خارج از کشور بسیار رایج است و فرصتی عالی برای مسافرانی که مایل به زندگی و سفر به خارج از کشور و در عین حال کسب درآمد هستند، فراهم میکند.
  • یاد میگیرید در کلاس درس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.
  • گواهینامه TESOL به شما یاد می دهد که چگونه آموزش دهید. شما نه تنها یاد خواهید گرفت که چگونه موضوعات گرامر را راحت تر آموزش دهید، بلکه در مورد نحوه ارزیابی دانش آموزان و مدیریت رفتار نیز به شما آموزش داده خواهد شد.

اگر قبلا مطمئن نبودید، نکات بالا نشان می دهد که گرفتن گواهی TESOL ارزشش را دارد!

آیا مدرک TESOL منقضی می شود؟

چه یک دوره چهار هفته ای بگذرانید، یا مدرک کامل کسب کنید، مدرک شما منقضی نمی شود. با این حال برخی از مدرسان شاغل در ایالت متحده ممکن است برای حفظ دانش خود نیاز به گذراندن نوعی آموزش مداوم داشته باشند.

آکادمی کاریسا برگزارکننده مستقیم دوره های TESOL و ارائه مدرک رسمی و معتبر در سراسر دنیا می باشد.

مدارک صادر شده توسط آکادمی کاریسا دارای QR CODE و License number معتبر در سراسر دنیاست.

ما اینجاییم👇🏽

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://www.sinif.ir/?p=7022